A doctor in making


Tutorial : Floating button

Fatini Irdina | 1:12 AM | 2Comments |
assalamualaikum

Pagi tadi , saya telah ditanya oleh KAK ALIA tentang cara nak buat facebook floating button . Tapi floating button ni bukan hanya untuk fb jer sbnrnya , twitter , youtube , and macam2 lg yang boleh kita buat . Ni caranya :

>Login - dashboard - design - add a gadjet - html/javascript

>Pastekan kod kat bawah di ruangan html tu .
<style type='text/css'>
a.linkopacity img {
filter:alpha(opacity=50);
-moz-opacity: 0.5;
opacity: 0.5;
-khtml-opacity: 0.5;}
a.linkopacity:hover img {
filter:alpha(opacity=100);
-moz-opacity: 1.0;
opacity: 1.0;
-khtml-opacity: 1.0; }
</style>
<div style='display:scroll; position:fixed; top:140px; left:-12px;'>
<a class='linkopacity' href='LINK FB AKAK' imageanchor='1' rel='nofollow' style='margin-left: 1em; margin-right: 1em;' target='_blank' title='facebook'><img src="URL GAMBAR1" /></a><br />
<a class='linkopacity' href='LINK TWITTER AKAK' imageanchor='1' rel='nofollow' style='margin-left: 1em; margin-right: 1em;' target='_blank' title='twitter'><img src="URL GAMBAR2" border="0" alt="Photobucket" /></a><br />
</div>
> URL gambar tu , kalau akak nak , boleh ambil yang saya buat ni :

URL GAMBAR1 :


http://i1072.photobucket.com/albums/w364/fatini_irdina/fbb.png



URL GAMBAR2 :

http://i1072.photobucket.com/albums/w364/fatini_irdina/twitt.png



> Kalau akak nak floating button untuk fb saje , akak delete semua kod yg twitter punya tu .

> Oppss satu lagi ! Jangan letak tajuk kat atas tu , takut tak jadi pulakk . hee :))

> Dah siap , save !

>HAVE A GOOD TRY<

Kejohanan Catur Tertutup Kelantan 2012

Fatini Irdina | 2:36 AM | 0Comments |
assalamualaikum
Hari ni baru sempat saya nak update blog . Al-maklumlah , macam macam benda perlu diuruskan . ditambah lagi dengan demam yang baru beransur pulih ni . Alhamdulillah . dua hari lepas , iaitu hari Jumaat dan Sabtu (kelmarin) , saya ada menyertai Kejohanan Catur Tertutup Kelantan 2012 dalam kategori bawah 18 . Alhamdulillah , keputusannya agak memuaskan walaupun saya bukanlah juara kategori tersebut . Namun , saya tetap berpuas hati dengan keputusan tersebut kerana saya bermain dalam keadaan yang tidak berapa mengizinkan . 



FINAL RANKING AFTER 8 ROUNDS

Rk.NameFEDRtgPts. TB1  TB2  TB3 
1Aznira Hanoon Noor AzmiMAS12017.042.536.5033.0
2Alia Farhana YusofMAS11547.039.531.5032.0
3Nur Asmida Syahira Ali AstarMAS11916.039.028.0029.0
4Wan Nurhazirah Wan Abd HalimMAS11386.038.026.0029.0
5Nik Anisy Syakirah Nik Abdul AziMAS11836.036.525.5028.0
6Che Yusni Amirah Che WilMAS05.539.024.7524.0
7Wan Adila Wan HaronMAS11765.533.019.7523.0
8Azlini GhazaliMAS05.043.525.0027.0
9Nor Mawaddah Mohamad ZulkifliMAS05.040.523.5028.0
10Nik Norhazwani Nik ShamshudinMAS12065.038.521.0025.0
11Siti Nor Shahira MuhamadMAS11005.038.019.0025.0
12Nurfatini Irdina Muhammad SharidMAS12395.037.521.5025.0
13Nurhidayah AliazizMAS05.037.019.5022.0
14Nur Amalin Alia Mat DinMAS05.036.019.5019.0
15Tasnim AzminMAS05.033.018.0023.0
16Siti Noor Basyirah Mohd ZainMAS05.029.016.0019.0
17Wan Nor Nasirah Wan HussinMAS04.535.517.5022.0
18Siti Athiqah AsriMAS04.529.513.5017.5
19Izhanie Nabila Che IsmailMAS04.038.516.5021.0
20Nur SyailaMAS04.036.515.0020.0
21Nurul Sakinah Abdul RashidMAS04.035.015.2518.5
22Siti Sofea Mohd SukriMAS04.035.014.5021.0
23Wan Nur Ziehanah Elyanna IsmailMAS04.034.014.0021.0
24Noor Hayati MohamadMAS11764.029.510.5015.0
25Akma Syamimi MohamedMAS04.029.012.5018.0
26Nur Aina Iwani SayutiMAS04.026.59.0016.0
27Nur Iffah SuzaimiMAS03.532.511.7516.5
28Tuan Nur Amira Tuan MatMAS11753.529.59.2513.5
29Siti Zunairah AzaharMAS03.529.010.7513.5
30Siti Nurfadhilah ZahariMAS03.527.09.7514.0
31Nur Afikah Mohd AsriMAS10293.527.09.7513.5
32Nurul Aisyah Yahya FakehMAS03.526.08.2513.0
33Nik Mazni Nik WanMAS10983.031.59.0015.0
34Nurul Syahirah Nazirah SazmanMAS03.031.06.0016.0
35Norhamida HassanMAS03.030.06.5016.0
36Nur Hamizah Athirah Mat JusohMAS03.029.06.0011.0
37Adlin Shaflina AzizoMAS10953.027.58.0013.5
38Nor Hazlina TalibMAS03.025.54.2511.5
39Zati Syarafina ShaharuddinMAS03.025.07.0011.0
40Fatin Noranasuha RajaliMAS02.026.05.005.0
41Nik Nadiah Shahirah BaderolMAS02.025.55.007.0
42Tuan Anis Amiera Tuan AbdullahMAS01.526.55.504.0
43Farah Wahida Mohd AzamMAS01.521.53.507.0
44Nurul Hafiza Mohd FoziMAS01.029.02.006.0
45Razaitul Asmaniah RamlyMAS01.024.54.005.0

Sumber : PCNK

Flashback !

Fatini Irdina | 11:01 AM | 1Comments |
!! Assalamualaikum !!
malam ni tetibe jer rase nak imbas balik ape yang berlaku pada saya di alam persekolahan saya di sekolah rendah sebagai seorang pelajar yang bernama NURFATINI IRDINA . 

DARJAH 1(2005)
Darjah satu , sekolah pertama saya iaitu SK. KAMIL 1 dan saya ditempatkan di kelas 1 Cemerlang . Ouhh , I can still remember it and I will never forget it . It was such a great experienced for me for being a year one student . Guru kelas pada mase tu ialah Cikgu Zaitun . Ape yang masih terselit dalam ingatan ni pada masa tu , I am the assistant monitor pada mase tu . hee :)) 

DARJAH 2(2006)
darjah 2 , saya masih berada di SK. KAMIL 1 juga ditempatkan di kelas 2 Cemerlang . Ada 4 kelas semuanya pada masa tu, kalau tak silap saya . Arif , Bestari , Cemerlang , Dedikasi . Tak banyak perkara yang saya ingat masa darjah 2 ni .

DARJAH 3(2007)
Darjah 3 , still berada di SKK1 , dan berada di kelas 3 Cemerlang . Mase tu , saya ditawarkan untuk menjadi librarian dan saya terima . Tak laa  banyak sangat tugas menjadi seorang pengawas perpustakaan , tapi best jugaklah . Mase darjah 3 , first time saya involve dalam pertandingan story-telling . Entah menang ke tidakk mase tu . Rasanya menang kot , Hee :)) perasan lebih ! Time darjah 3 laa saye mula rapat dengan 3 orang insan ni , my besties ! Fatin , Afiqah and Haniz . Love them <3 .

DARJAH 4(2008)
Darjah 4 , ditempatkan di kelas 4 Arif . Naik kelas lah konon-kononnya . Hee :)) But on this time , saya kehilangan seorang kawan baik , Haniz . And sampai ke hari ni , saya masih belum dapat jumpa dengan dia tapi hari tu , pernah jugak terserempak dengan dia . Bulan Februari 2008 , saya mengikut jejak Haniz dan berpindah ke SK. KAMPONG NARA . Saya pun dah tak ingat kenape . Tapi it was a really really good time there . Kat sana hanya ada 2 kelas iaitu 4 Gemilang dan 4 Cemerlang dan saya ditempatkan di kelas 4 Gemilang . Dapat jadi pengawas sekolah and grab many news friends , best ! Pikah , Siti and Ct Nabila . They're my besties too .

DARJAH 5(2009)
Darjah 5 , berada di kelas 5 Gemilang . Time ni , mula aktif dalam permainan catur . Tapi tak laa terror sangat . hee :)) Jadi pengawas sekolah memang best sebab dapat larang orang buat tu and buat ini , biarlah hakikatnya , saye pun buat salah jugak . haishh ! dah kantoii aku . darjah 5 memang best sangat sebab banyak perkara yang tak boleh dilupakan berlaku . Darjah 5 lah bermulanya segala kenangan pahit manis yang berlaku . believe me , tersemat kukuh lagi dalam ingatan tentang apa yang berlaku . hehe . 

DARJAH 6(2010)
This year was the greatest ! Tahun yang takkan ku lupa untuk selama-lamanya where I am one of the UPSR candidates . Banyak time yang kami struggle same same tak kira pagi , petang dan malam. huhh , memang tak dinafikan tahun ni memang memenatkan tapi tahun ni ialah tahun yang paling happening dalam hidup . Time peperiksaan UPSR memang cukup mendebarkan . Bayangkan sebelum nak masuk dalam dewan peperiksaan tu , saya beratur kat depan sekali nak masuk . Bukan sebab bersemangat , tapi sebab semua orang berundur ke belakang . Tapi alhamdulillah , saya dapat jawab dengan baik dan akhirnya achive what I had dreamed in my life . So , adik adik, belajar rajin rajin yer ! Masa hari terakhir persekolahan , saya suggest untuk buat jamuan perpisahan . hanya untuk pelajar 6 Gemilang sahaja . And it was unforgetabble moments in my life . Hanya Allah sahaja yang tahu betapa beratnya hati ini untuk meninggalkan mereka semuaa . I miss them daa much !     


kerja sekolah ? tolonglaa ~

Fatini Irdina | 4:00 AM | 0Comments |
 Seems like belog ni dah banyak berubah kan ? hee , naseb baek cuti seminggu , sempat jugak nak update dari masa ke semase ^_^ . cakap pasal cuti ni , memang best . tapi memang dah sinonim , kalau banyak cuti homeworks pun mesti nak ikut banyak jugak kan ? aduhhaii . agak2 , patah tak jari-jemari saye ni kalau buat homework banyak2 ? tapi takpe laa , janji kena siap . kalau takk , amaran gunung berapi laa jawabnye . sorry yee cikgu !

Tutorial : Cara nak buat blog (for newbie)

Fatini Irdina | 2:56 AM | 0Comments |
!! ASSALAMUALAIKUM !!
actually, this is requested by my friend UMMILLAH. She's wanna to have her own blog . So , I'm just helping her . Awak ikut step yang saye tunjuk ni . kalau tak nampak gambar tu, awk klik untuk besarkan .

> First , awak taip perkataan blogger kat google tu . And dia akan keluar macam ni . Pastu , awak tekan laa Blogger: Create your free blog tuu .

> Lepas awk tekan tu , dia akan keluar macam ni kan ? then , awak tekan get started macam ni :

 then , dia akan keluar macam ni , kan ? awak tulislaa maklumat awak dalam tu .

lepas siap tu , tekan continue .

 awk masukkan nama blog awk dan url dia sekali . siap tekan continue .
 lepas tu die keluar macamni kan ? awk pilih laa yang mane satu .
 lepas siap , tekan start blogging .
 tulis laa ape2 je yang awak nak tulis . siap tekan publish .
 die akan kluar macam ni kan ? kalau nak tengok blog awk , awk tekan laa view blog.
 dah siap kan ? mudahh jer !
SELAMAT BERBLOGGING !



>HAVE A GOOD TRY<





Tutorial : Letak divider under post dengan mudah

Fatini Irdina | 12:19 AM | 0Comments |
!! ASSALAMUALAIKUM !!
hari ni terase rajen pulakk nak buat tutorial . hee :)) okayy , sekarang ni nak buat tuto pasal divider under post pulakk . korang mesti tau kan ? tapi ni cara yang senang punyee .

> Login - dashboard - design - add a gadget - html/javascript

> Pastekan kod ni kat ruangan html tu
<style type="text/css">.post {
background: url(POST DIVIDER IMAGE URL) no-repeat;
background-position: bottom center;
margin:.5em 0 1.5em;
border-bottom: none;
padding-bottom: 5.5em;}
</style>

> Gantikan tulisan warna biru tu dengan url divider yang korang nak . Nak senang , search je kat photobucket .

> Korang nak adjust kedudukan divider tu pun boleh . Adjust tulisan yang warna merah tu .

> Dah siap ? tekan save !

>HAVE A GOOD TRY<

Tutorial : Masukkan alert message

Fatini Irdina | 9:08 PM | 0Comments |
!! ASSALAMUALAIKUM !!
korang tau tak alert message tu ape ? dulu , saye pun pernah buat , tapi sekarang dahh remove . alert message tu yang keluar tiap kali kita nk masuk blog tu . korang cubelaa buat , senang je :))

> Login - dashboard - design - add a gadjet - html/javascript

> Pastekan kod kat bawah ni kat ruangan tersebut .
<script> function MYALERT() {
alert("AYAT KORANG"); } MYALERT()
</script>
> Tulisan warne biru tu , korang gantikan dengan ayat korang sendiri yer :))

> Dahh siapp , save ! jadi takk ?

>HAVE A GOOD TRY<






Tutorial : Letak ayat berserta icon follow & dashboard di atas blog

Fatini Irdina | 8:55 PM | 0Comments |
!! ASSALAMUALAIKUM !!
tadi mase tengah usha blog2 kawan , saye tengok ramai yang dah letakkan bende ni kat atas blog diorang . so , korang nak tak ? mehh saye tunjuk . btw , untuk sape2 yang maseh tak tau ape bendenye tuu , ni diaa .


klik untuk besarkan

> Login - dashboard - design - edit html

> Tekan ctrl+f untuk cari kod ni :
</head>
> Okayy , amacam ? dah jumpa ? Kalau dah jumpe , pastekan kod ni kat bawah kod yang korang carikan tu .
<div style="position:absolute; overflow-x:hidden; overflow-y:hidden; padding:3px; left:0px; top:0px; width:99.7%; background: #000000; background-image:url(URL GAMBAR); opacity:0.7; color:#FFCCFF; font-size:12px; text-align:center;"> AYAT KORANG | <a href="http://www.blogger.com/home">Dashboard</a> | <a href="http://www.blogger.com/follow-blog.g?blogID=BLOG ID">+Follow</a></div>
> Warna merah tu , korang gantikan kod warna yang korang suke .
> Warna biru tu , korang masukkan url gambar yang korang nak . Kalau taknak pun takpe .
> Warna hijau tu , korang letak laa ayat yang korang nakk .
> Warna purple tu , gantikan dengan blog ID korang .

> Dah siap , preview dulu takut ade error kat mane2 .

> Dah puas hati , baru boleh tekan save .

> SIAPP !

>HAVE A GOOD TRY<

Stucked in love ?

Fatini Irdina | 8:19 AM | 0Comments |
 



Alhamdulillah , hari ni homeworks taklaa bertimbun sangat . hee :)) takk sabar nak cuti tapi tetap harus sabar dengan timbunan kerja sekolah yangg akan ku terima esok . kami sayang cikgu ! Okayy , back to my world and also your world , I'm again gotting stucked in love .with whom ? hahh ? ape maksudnye tuhh ? kalau tak fahamm cepat cepat laa pergi ambik vocab masing masing and cari maksud setiap patah perkataan yang ditaip tuu . hehe :)) tapi honestly , maksudnya berbeza tak seperti realiti yang anda faham . entahlaa I'm not sure about this . and I'm also doesn't know if this true or just a nonsense talk . but , what I feel is something strange . Kejap kejap, ianya langsung tiada kaitan dan kena mengena dengan novel yang saya baca sekarang . hee :)) not influenced at all



but one question I need to ask ue , do you believe the letters of L.O.V.E ? Huhh , honestly , I don't believe it .

Masalah Obesiti ? Tidakk !!

Fatini Irdina | 7:56 AM | 0Comments |
 


OBESITI ? takde angin takde ribut terus cakap pasal obes kan , hee :)) sebenarnye entah tak tau kenape dalam kelass hari ni , semue cikgu seakan-akan bercakap pasal ni . and then mase balik sekolah tadi , saye pun ternampaklah satu artikel pasal obes ni . then , saye terfikir , aku ni obes ke ? rasenye tak kot . tapi entahlaa . harap-harap laa saye tak termasuk dalam kalangan orang yang menghadapi masalah obesiti . haa , buat sape sape yang rase dia tu one of them , kat bawah ni saye kongsikan cara merawat masalah obesiti .

DIET :
1.   Elakkan makanan yang tinggi kandungan kalori seperti makanan yang banyak lemak dan gula. Banyakkan makan sayur-sayuran dan buah-buahan. Kurangkan menggoreng makanan. Banyakkan makanan yang direbus dan dibakar.
2.   Elakkan menggunakan susu pekat manis. 
3.   Kurangkan kandungan gula dalam minuman dan kuih-muih.
4.   Makan ikut jadual dan elakkan meninggalkan jadual makan.
5.   Jangan gelojoh ketika makan dan ambil masa untuk memberi rasa kekenyangan.
6.   Kurangkan makan di waktu malam, elakkan snek ketika menonton televisyen.
7.   Pengurangan antara 500 hingga 1,000 kalori sehari dapat mengurangkan antara 0.5 hingga 1 kilogram  sebulan.
 
SENAMAN:o   Senaman perlu dilakukan secara berterusan setiap hari dalam tempoh 20 hingga 30 minit sahaja bergantung kepada aktiviti yang dilakukan. 
o   Sebaik-baiknya amalkan senaman selama 15 minit setiap hari daripada bersenam selama dua jam tetapi hanya seminggu sekali.
o   Senaman ini merangkumi berjoging, berbasikal, aerobik, bersukan, berenang dan sebagainya.

OKAYY , kalau sape sape yang terase diri dia tu termasuk dalam golongan tersebut , cuba-cubalah amalkan cara-cara di atas .

AMMAR AMZAR

Fatini Irdina | 7:20 AM | 1Comments |
 


how's today ? penat tak sekolah ? fuhh , memang penat giler laa . tapi naseb baik homework tak bertimbun , kalaun tak triple penat laa jadinya . hee :)) today , wanna talk about sumone . nak tau tak siape ? he's my sweetheart , the person that I love most . nie laa orangnye :

Name given : Muhammad Ammar Amzar
Known as : Ammar
Birthday : 13 September 2007


He's my brother and he's the only brother that I have and I love him the much .

' Ya Allah , aku memohon ke hadratMu , berikanlah kesihatan yang baik serta sembuhkanlah penyakit yang dihidapi oleh adikku ini ya Allah ' - AMIN


Lagu Ombak Rindu

Fatini Irdina | 7:42 PM | 0Comments |
::: !! Assalamualaikum !! :::
tak perasaan rupa rupanya dah 4 jam saye berada depan lappy . naseb baek dapat coverline . haha . jap jap ! korang perasan tak background music saye dah berubah ? hee :))
takde angin takde ribut , terus melekat lagu ombak rindu ni . sujujurnya , saya sebenarnye tak berape minat lagu lagu yang theme camtu . tapi nak tau tak kenape lagu ombak rindu ni boleh melekat kat belog saye . sebab lagu die best . YEAP ! betul tuhh . give a big clap :))
semalam , mase saye tengah layan citer ombak rindu ke berape kalinya , semalamlah first time saye menitiskan air mata , sobs sobs . tapi saye rase bukan sebab citer die , sebab lagu ni yang best . hehe . so , ape lagi ? Jom layan lagu ombak rindu :))
 

say no to ?

Fatini Irdina | 5:43 PM | 0Comments |
::: !! Assalamualaikum !! :::
cheers morning :))
 kali ni , weekend dapat bangun awal awal . lepas subuh , terus mengadap lappy kesayangan . sebabnya ? rindu samaa belog yang hampir seminggu berhabuk . hee :)) kesian ~
ni semuaa pasal kerja sekolah yang melambung-lambung cekgu kasi . seems like my head gonna to 'melet00p' like a bom . tapi takpe . cekgu , saye sayang anda . bagi laa banyak banyak and banyak lagi cekgu . saya suka . YES ! I do , I do and I do .
haa , minggu depan tak pasal pasal cikgu betul betul buat camtuhh .
okey laa , kesilapan . Cikgu , saye taknak homework .
and seriously , katakan taknak kepada homework . Ehh , macam buat kempen lak nii . hee :))

 

Tutorial : Masukkan background music untuk blog

Fatini Irdina | 11:31 AM | 1Comments |
!! Assalamualaikkum !!
actually , tutor ni mudah jer and sure korang pun dah tahu kan ? tapi , kot kot laa ade newbie kat sinie , maybe saye boleh tunjukkan carenye .

> First , korang cari kod lagu yang korang nak tu dulu . tak perlu susah2 , saye suggest kat sini jer .

> okayy , dah dapat tak kod tu ? kalau dah dapat , macam biaselaa .

> login - dashboard - design - page element - html/javascript

> pastekan kod lagu yang korang nak tu kat ruangan tersebut .

> dah siap , save laa . try dengar lagu tu kat blog korang .

> kalau tak dengar jugak , maybe ade error dengan lagu tu kot . saye pun pernah . try tukar dengan kod lagu yang lain pulak .

>HAVE A GOOD TRY<
 
ALL RIGHT RESERVED SINCE AUGUST 2010. FULL DESIGNED BY FATINI IRDINA